باد – پیچاندن نارضایتی مردم افسردگی احساسات

باد – پیچاندن: نارضایتی مردم افسردگی احساسات نارضایتی ایرانیان ایرانی اقتصادی فرهنگ سریال زندگی ایران

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی سرنوشت متفاوت سه هاشمی

بالاخره شورای شهر چهارم در آخرین روزهای عمر خود نام بزرگراه نیایش را به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عوض کردن داد. امروز هم محسن هاشمی که در انتخابات شورای شهر پ

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

عبارات مهم : ایران

بالاخره شورای شهر چهارم در آخرین روزهای عمر خود نام بزرگراه نیایش را به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی عوض کردن داد. امروز هم محسن هاشمی که در انتخابات شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان نفر اول لیست امید و با بالاترین رای وارد شورای شهر شده است بود، به ریاست این شورا برگزیده شد. به این بهانه آینده پسران هاشمی بعد از فوت وی را بررسی می کنیم.

به گزارش ایسنا، محسن پسر بزرگ آیت الله هاشمی در وقت حیات مرحوم هاشمی معاونت عمرانی دانشگاه آزاد را بر عهده داشت، مهدی جهت گذراندن محکومیت خود در زندان اوین به سر می برد و یاسر کوچک ترین پسر آیت الله هم عهده دار ریاست دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد و ریاست دفتر پدر در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. بعد از فوت آیت الله هاشمی، محسن رییس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شد، مهدی در زندان ماند و یاسر از سمت های خود برکنار شد.

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

ریاست محسن بر بهشت

محسن هاشمی سال ها مدیرعامل متروی پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و هرچه مهدی بهانه ای جهت حمله به آیت الله هاشمی بود، محسن کمتر بهانه به مخالفان پدرش می داد. بعد از برگزاری انتخابات شورای شهر چهارم تهران، دو گزینه جهت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی اصولگرایان و اصلاح طلبان مطرح شد. اصولگرایان قالیباف و اصلاح طلبان محسن هاشمی را معرفی کردند. قالیباف در یک رای گیری پر حاشیه و با یک رای زیاد شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شد. آن یک رای را هم فردی به قالیباف داد که از لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر شده است بود.

بالاخره شورای شهر چهارم در آخرین روزهای عمر خود نام بزرگراه نیایش را به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عوض کردن داد. امروز هم محسن هاشمی که در انتخابات شورای شهر پ

اما این آخر آینده محسن نبود. چهار سال بعد و چند ماه بعد از فوت پدر، محسن در انتخابات شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شرکت کرد و نامش در صدر لیست امید گنجانده شد. محسن 1 میلیون و 756 هزار و هشتاد و شش رأی بدست آورد و نفر اول پایتخت کشور عزیزمان ایران شد و در نهایت هم به عنوان رییس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران از سوی اعضا این شورا برگزیده شد. با توجه به تعهد اعضای شورای شهر مبنی بر نپذیرفتن مسئولیت دیگر در چهار سال پیش رو، او حالا چهارسال سکان بهشت خواهد بود.

اقامت مهدی در اوین

مخالفان مرحوم هاشمی همواره مهدی را عالی ترین گزینه جهت حمله به پدرش می دانستند و هرگاه از فساد خانواده هاشمی سخن می گفتند، منظورشان عملکرد مهدی بود و مهدی را به کل خانواده هاشمی تعمیم می دادند. بعد از انتخابات سال 88 این فشارها و هجمه ها زیاد و اتهامات مختلفی به مهدی هاشمی وارد شد. با این حال مهدی در شهریور همان سال از کشور خارج شد ولی با توصیه های مرحوم هاشمی، در مهرماه سال 91 جهت حضور در دادگاه از دوبی وارد کشور عزیزمان ایران شد. دادگاه وی هم برگزار و در نهایت غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در 21 خرداد 94 حکم دادگاه را اعلام کرد و گفت:«با توجه به تائید حکم دادگاه بدوی جهت مهدی هاشمی و در نظر گرفتن اشد یکی از جرائم براساس ماده 134 مجازات اسلامی، وی به 10 سال حبس محکوم شد.»

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

سخنگوی قوه قضائیه اظهار کرد که«سه جرم اختلاس، ارتشا و پرسشها امنیتی جهت مهدی هاشمی تائید شده است ولی در پرونده، 12 کیفرخواست وجود داشت که در تجدید نظر و ارائه کیفرخواست بعضی از آنان در هم ادغام شد و در بعضی موارد هاشمی از جرم تبرئه شد.»

بالاخره شورای شهر چهارم در آخرین روزهای عمر خود نام بزرگراه نیایش را به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عوض کردن داد. امروز هم محسن هاشمی که در انتخابات شورای شهر پ

مهدی جهت اجرای حکم خود در روز 18 مرداد 94 وارد زندان اوین شد. وی در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است.

و ولی یاسر …

یاسر در سال های اخیر ریاست دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد و دفتر پدر در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را عهده دار بود ولی فوت پدر شاید بیشترین تاثیر را بر زندگی او داشت.

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

چند روز بعد از فوت آیت الله هاشمی دفاتر مشاوران وی در مجمع تشخیص مصلحت نظام پلمب شد. الویری گفت که « دفاتر مشاوران هاشمی در همه حوزه ها پلمب شده است هست. دفاتر علی محمد بشارتی، رستگاری، عباسی فرد و یاسر هاشمی نیز پلمب شده است است.» هرچند بعد از آن اطلاع دقیقی از آینده این افراد در مجمع تشخیص مصلحت نبود ولی با توجه به شروع دوره تازه مجمع تشخیص مصلحت به ریاست آیت الله هاشمی شاهرودی، به نظر می رسد یاسر و مشاوران مرحوم هاشمی باید دل از مجمع بکنند.

پس از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی مدیر هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی جانشین وی در هیأت مؤسس دانشگاه آزاد شد. کمی بعد از آن تغییرات در دانشگاه آزاد شروع شد که این امر موجب دلخوری سیدحسن خمینی و علی اکبر ناطق نوری نیز شد به گونه ای که هر دو اعلام کردند که نقشی در اتفاقات اخیر دانشگاه آزاد ندارند. یکی از این تغییرات برکناری یاسر هاشمی بود.

یاسر در گفت و گویی راجع به برکناری اش از ریاست دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت:« با توجه به همه علاقه، انگیزه و وظیفه ای که نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی احساس می کردم، علاقه مند بودم که کارم را در این دانشگاه ادامه دهم چون این دانشگاه را میراث آیت الله هاشمی رفسنجانی جهت مردم می دانم. به این حکم هیچ اعتراضی ندارم، چون هرگونه تصمیم گیری راجع به دانشگاه آزاد را حق دکتر ولایتی می دانم. متأسفانه امکان همکاری جهت من فراهم نشده و خوشحالم که حداقل در این مورد اقدام قانونی انجام شده است است.»

واژه های کلیدی: ایران | دادگاه | دانشگاه | شورای شهر | محسن هاشمی | مهدی هاشمی | خانواده هاشمی | هاشمی رفسنجانی | انتخابات شورای شهر | فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

سرنوشت متفاوت سه هاشمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz