باد – پیچاندن نارضایتی مردم افسردگی احساسات

باد – پیچاندن: نارضایتی مردم افسردگی احساسات نارضایتی ایرانیان ایرانی اقتصادی فرهنگ سریال زندگی ایران

گت بلاگز اخبار گوناگون ۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

اگر چه در کشورهای اسلامی آفریقا چند همسری امری شرعی و بدون مسئله است ولی سال گذشته در اریتره قانونی تصویب شد که بر اساس آن هر مرد باید دستکم دو زن داشته باشد.

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

عبارات مهم : تصویر

اگر چه در کشورهای اسلامی آفریقا چند همسری امری شرعی و بدون مسئله است ولی سال گذشته در اریتره قانونی تصویب شد که بر اساس آن هر مرد باید دستکم دو زن داشته باشد.

شکی وجود ندارد که آفریقا یکی از رازآلودترین نقاط در سراسر دنیا هست. این قاره پهناور بیش از ۱.۲ میلیارد نفر را در خود جای داده و بعضی از زیباترین مناظر دنیا در این قاره واقع شده است اند و بدهید ترتیب آفریقا مقصد مسحور کننده ای جهت جهانگردان به شمار می آید.

اگر چه گشت و گذار در دشت های پهناور و وحشی این قاره، شنا کردن در آب های عمیق و همچنین به نظاره نشستن بزرگ ترین مهاجرت های حیات وحش جهت هر شخصی فوق العاده خواهد بود ولی گردشگران باید منتظر مواجه شدن با شوک های فرهنگی خاصی نیز باشند؛ غذاهای عجیب و غریب، آداب و سنن متمایز و مراسمی که هزاران سال قدمت دارند.

چیزهایی که در گزارشات و نوشته جات می خوانید تنها نوک کوه یخی عجایبی است که از این مرکز تمدن بشری بیرون زده هست. در واقع علاوه بر این همه عجایب، در کشورهای آفریقایی قوانین باورنکردنی وجود دارد که با شنیدن آن ها انگشت به دهان خواهید ماند.

۱۰- قوانین مربوط به ازدواج
اگر چه در کشورهای اسلامی آفریقا چند همسری امری شرعی و بدون مسئله است ولی سال گذشته در اریتره قانونی تصویب شد که بر اساس آن هر مرد باید دستکم دو زن داشته باشد. کسانی که از این قانون سرپیچی کنند به حبس ابد محکوم خواهند شد. در آفریقای جنوبی نیز سه نوع ازدواج وجود دارد و زنان حق اعتراض به ازدواج های شوهر خود ندارند. در نیجریه شما می توانید از این که کسی درخواست ازدواج شما را رد کند شکایت کنید یا می توانید دستور قضایی جهت جلوگیری از ازدواج با کسی را بگیرید و اگر کسی قول ازدواج داده و بعد زیر آن بزند نیز زندانی خواهد شد.

۹- عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی در مورد حیوانات
قوانین راهنمایی و رانندگی از مهم ترین و بااهمیت ترین قوانین هر کشور هستند و آفریقا از قبل در زمینه عجیب و غریب بودن قوانین این چنینی گوی سبقت را از دیگر کشورها ربوده هست. در آفریقای جنوبی قانونی وجود دارد که رفت و آمد خودروهای سنگین در ساعات مشخصی از روز کاملاً ممنوع هست. ولی در آفریقا حیوانات و به خصوص احشام نیز حق استفاده از بزرگراه ها را دارند. البته تمامی حیوانات چنین حقی ندارند بلکه تنها اسب، قاطر، میمون، بز، خوک و شترمرغ حق عبور از بزرگراه ها را دارند. تخطی از این قانون در هر جا و هر ساعتی جریمه ای در حدود ۳۰۰ دلار را در پی خواهد داشت. در کنیا نیز اگر در ترافیک گیر افتادید در صورت بددهنی و یا بی احترامی به حیوانات موجود در بزرگراه مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

۸- قانون در مورد خرس هایی که وجود ندارند
در آفریقای جنوبی توریست ها و مردم محلی حق نزدیک شدن به خرس ها را ندارند. کشتی خرس ها نیز غیرقانونی است و شما نمی توانید چنین چیزی را برنامه ریزی کرده و یا حتی تماشا کنید. در حالی که نگهداری از خرس به عنوان حیوان خانگی غیرقانونی نیست ولی آوردن آن ها به مکان های عمومی یا سواحل شخصی نیز ممنوع هست. شاید چنین قوانینی در کشورهای آمریکای شمالی کاملاً معقول به نظر برسد ولی توصیه اینجاست که هیج خرسی بومی آفریقا نبوده و بیش از یک میلیون سال است که هیچ خرسی پایش را در صحراهای آفریقا نگذاشته، بعد این خرس ها باید از کجا وارد این کشور شوند؟ در واقع در این کشور هیچ خرسی یافت نمی شود ولی این قانون جهت آن ها تعیین شده است است.

۷- محدودیت ها در نامگذاری
حق نامگذاری کودکان و حیوانات در بسیاری از کشورهای اروپایی محدود شده است هست. در بسیاری از کشورهای دنیا افراد جهت گزینش نام فرزندان خود کاملاً آزاد خواهند بود تا جایی که توهین آمیز و یا از لحاظ سیاسی مسئله دار نباشد. با این وجود مردم محلی در مراکش تنها می توانند از فهرستی که از قبل مشخص شده است است اسامی فرزندان خود را گزینش نمایند. در واقع این قانون تمامی اسامی خارجی و غربی را ممنوع می کند. کشور گینه استوایی در این زمینه خاص تر عمل کرده و استفاده از نام «مونیکا» را ممنوع اعلام نموده هست. با وجود این که در کشورهای غربی جهت هر شیئی می توانید اسم بگذارید (مانند قایق و خودرو) ولی در سودان اسم گذاشتن روی اشیاء جرم محسوب شده است و خلاف قوانین شرعی دانسته می شود.

اگر چه در کشورهای اسلامی آفریقا چند همسری امری شرعی و بدون مسئله است ولی سال گذشته در اریتره قانونی تصویب شد که بر اساس آن هر مرد باید دستکم دو زن داشته باشد.

۶- پوشیدن لباس مناسب
در آفریقا جهت پوشیدن لباس نیز قوانین خاصی وجود دارد به نحوی که پوشیدن لباس های ممنوعه زندانی شدن شما را در پی خواهد داشت. پوشیدن لباس هایی که مربوط به یک طبقه ی خاص هستند در بعضی از کشورهای آفریقایی ممنوع است جهت مثال بسیاری از توریست های خارجی که لباس هایی شبیه لباس های نظامیان پوشیده بودند در این کشورها دستگیر شده است اند. در کشوری مانند ماداگاسکار کلاه به سر داشتن جهت زنان حامله قدغن بوده و چنین خلافی ممکن است به قیمت جان زن بینوا تمام شود. در سوازیلند اگر زنی شلوار بپوشد سربازان آن را پاره کرده و در انظار عمومی شخص خاطی را کتک خواهند زد.

۵- تصویر گرفتن
در بسیاری از کشورهای آفریقایی قوانینی در خصوص شیوه تصویر گرفتن توریست ها وضع شده است هست. دولت به شما دیکته می کند که تصویری که می گیرید دقیقا باید چگونه باشد و از چه چیزهایی تصویر گرفته نشود. اگر چه در بسیاری از کشورهای آفریقایی تصویر گرفتن از مراکز نظامی و سیاسی و حتی ادارات دولتی ممنوع شده است ولی در کشور چاد جهت هر گونه تصویر گرفتنی باید از دولت مرکزی مجوز داشته باشید. توصیه ی جالب این است که در بعضی از کشورهای آفریقایی ساختمان ها و مراکز دولتی هیچ نشانه یا تابلویی ندارند و این امر همواره جهت توریست ها مسئله ساز می شود. قانون نانوشته ی دیگر نیز این است که اگر بخواهید با افراد محلی تصویر بگیرید باید حتما مبلغی به عنوان انعام به آن ها بپردازید.

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

۴- سانسور شدید و همگانی
در بسیاری از کشورهای آفریقایی داشتن اطلاعات از دنیای بیرونی خطرناک خوانده شده است و سانسور در مقیاس وسیع انجام می گیرد. از آن جایی که بسیاری از کشورهای آفریقایی تحت نظر حکومت هایی دیکتاتور مآبانه اداره می شوند سانسور رسانه ها امری طبیعی است ولی در بعضی از کشورها جهت خرید و داشتن تلویزیون باید مجوز رسمی از دولت دریافت کرد. در کشوری مانند اتیوپی استفاده از رسانه های اجتماعی مانند اسکایپ تا ۱۵ سال زندان جهت متخلف در پی خواهد داشت در گینه ی استوایی شرایط بسیار وخیم تر است و ساکنان محلی از خواندن و یادگیری برحذر داشته می شوند. در این کشور هیچ کتابفروشی یا روزنامه فروشی وجود ندارد و تنها روزنامه ای که در این کشور چاپ می شود به شدت تحت سانسور قرار دارد.

۳- سوزاندن جادوگران
به دلایل فرهنگی و عقب ماندگی هایی که در قاره آفریقا وجود دارد هنوز بسیاری به جادوگری و خطرات آن ایمان دارند. به همین علت در بسیاری از کشورهای آفریقایی قوانین ضد جادوگری به تصویب رسیده و کسانی که به جادوگری متهم شده است و کارهایی شبیه آن را انجام دهند با مجازات مشکل روبرو خواهند شد.. در نیجریه جهت کسانی که به جادوگری متهم شوند دو سال زندان در نظر گرفته شده است هست. ولی در بسیاری از روستاهای آفریقا شکار جادوگران امری طبیعی و روتین است.

در واقع هیچ جادوگر واقعی وجود ندارد و تنها زنان پیری که تنها زندگی می کنند تحت عنوان جادوگر به مشکل شکنجه شده است و یا حتی سنگسار و یا سوزانده می شوند. زنان بیوه زیاد از دیگران در معرض این تهمت ها قرار داشته و در صورتی که بفهمند اهالی دِه به آن ها مشکوک شده است اند فرار خواهند کرد.

اگر چه در کشورهای اسلامی آفریقا چند همسری امری شرعی و بدون مسئله است ولی سال گذشته در اریتره قانونی تصویب شد که بر اساس آن هر مرد باید دستکم دو زن داشته باشد.

۲- قوانین مربوط به مواد مخدر
در کشورهای آفریقایی حمل، نگهداری، مصرف و خرید و فروش مواد مخدر در کمترین اندازه ها نیز غیرقانونی بوده و با مجازات سنگینی همراه است ولی در این میان قوانین مراکش بسیار سخت گیرانه تر دیده می شود. در این کشور نه تنها کسی که مواد مخدر همراه دارد دستگیر می شود بلکه کسی که همراه وی بوده و حتی از عنوان نیز بی اطلاع باشد به همان اندازه مجرم آشنا می شود و ممکن است به ۱۰ سال زندان نیز محکوم گردد.

۱- قوانین کاملاً عجیب دیگر در پرسشها ساده
اگر چه قوانینی که در اوج به آن ها اشاره شد قوانین جدی هستند ولی در بعضی موارد قوانین احمقانه ای نیز وجود دارد که مربوط به چیزهای بی اهمیت و خنده آمیز هستند. جهت مثال در مالاوی خارج کردن باد معده به علت آلوده کردن هوا جرم محسوب می شود. در سومالی آدامس جویدن در انظار عمومی ممنوع است و در مراکش نیز کشتن موش با هدفی جز خوردن آن جرم محسوب می شود.

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

همچنین در این کشور به همراه داشتن بیش از ۱۰۰ دلار هنگام ورود و خروج از این کشور ممنوع هست. از طرف دیگر در کنیا مسافرت کردن بدون همراه داشتن پول جرم محسوب می شود. در غنا هر بازیگر می تواند تنها در تعداد خاص و محدودی فیلم حضور داشته باشد. در مصر رأی ندادن جرم محسوب می شود. در موزامبیک رنگ کردن منزل بدون اجازه رسمی دولت ممکن نیست. در بروندی پیاده روی همگانی ممنوع بوده و این کار نوعی آشوب و فتنه انگیزی تلقی شده است و متخلفان زندانی خواهند شد. واردات میوه و آب معدنی در نیجریه ممنوع است

واژه های کلیدی: تصویر | قانون | ممنوع | قوانین | ازدواج | تصویری | قانونی | آفریقایی | آفریقای جنوبی

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

۱۰ قانون باورنکردنی و عجیب در آفریقا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz